Haber

ABD Büyükelçiliği: Şişli’de kazaya karışan kişi Eadeh’in eşi değil

ABD’nin Türkiye Büyükelçiliği, ABD’nin Türkiye’deki Diplomatik Temsilciliği üyesi Mounir Elkhamri’nin sarhoşken trafik kazası geçirmesiyle ilgili haberlere ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, Elkhamri’nin ABD’nin İstanbul Başkonsolosu Julie Eadeh’in eşi olmadığı hatırlatıldı.

ABD’nin Türkiye Büyükelçiliği’nin Twitter’dan yaptığı açıklamada, Mounir Elkhamri’nin Şişli’de meydana gelen ve 2,40 alkol ile sarhoş halde bulunduğu kazaya ilişkin açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“15 Aralık’ta Türkiye’deki ABD Diplomatik Misyonu ile ilgili olarak meydana gelen bir trafik kazası hakkında maalesef Türk medyasında asılsız bilgiler yayınlanmaya devam ediyor. Söz konusu kazaya ABD’nin Türkiye’deki Diplomatik Misyonu mensubu bir kişi karışmıştır. Ancak kazaya karışan Mounir Elkhamri, ABD’nin İstanbul Başkonsolosu Julie Eadeh’in eşi değil.Başkonsolos Eadeh, halen ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nde görev yapan başka bir diplomatla evli.

Konuyla ilgili olarak Türk makamlarıyla temas halindeyiz ve kazada yaralanan kişiye acil şifalar diliyoruz.”

Söz konusu iddialarla ilgili olarak Büyükelçilikten yapılan açıklamada, “Basında Çıkan Haberin Açıklaması: ABD Başkonsolosunun eşi kaza anında İstanbul’da bulunmadığından herhangi bir trafik kazasına karışmamıştır. Bu konuda Türk makamlarıyla temas halindeyiz.” söylendi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu