Haber

Ankara’da düzenlenen Judo Türkiye Şampiyonası’nda Vanlı sporcular 10 madalya kazandı.

Ankara’da düzenlenen Büyükler, Gençler ve Yıldızlar Judo Türkiye Şampiyonası’nda Van’ı temsil eden sporcular 10 madalya aldı.

Ankara’da düzenlenen Büyükler, Gençler ve Yıldızlar Judo Türkiye Şampiyonası’nda Vanlı judocular fırtına gibi esti. 43 ilden yaklaşık 650 sporcunun katıldığı şampiyonada Vanlı judocular; 4 altın, 3 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 10 madalya kazandılar. Kızlarda ve erkeklerde yapılan müsabakalarda 44 kiloda Rabia Kurşat, 52 kiloda Sümeyye Cazip, 57 kiloda Işıl Sinem Aydın ve 57 kiloda Şilan Toraman altın madalya alırken, 52 kiloda Sema Pıltı İşnas, 52 kiloda Bülent Kürşat altın madalya kazandı. 57 kiloda Bedirhan Tuğay ise 66 kiloda gümüş, 48 kiloda ise gümüş madalyanın sahibi oldu. 66 kiloda Hatice Erkuş, 66 kiloda Uğurcan Dinler ve 73 kiloda Musa Korakoç bronz madalyanın sahibi oldu.

Zorlu ve çekişmeli maçlar sonucunda elde ettikleri derecelerle büyük başarılara imza atan Vanlı judocular, Türkiye Judo Federasyonu yetkililerinin tebrik ve başarı dilekleriyle Van’a döndü.

Van Gençlik ve Sporİl Müdürlüğü Judo Antrenörü Rakip Arslan, “Sporcularımızın Türkiye şampiyonasında 4’ü altın, 3’ü gümüş, 3’ü bronz olmak üzere toplam 10 madalya kazanmasından büyük gurur duyuyoruz. İlimizde judo sporuna olan ilgiyi her geçen yıl artırdık. Şu an itibariyle 350’ye yakın sporcumuz var ve her geçen gün artan bu ilgi sayesinde spora verdiğimiz ciddiyet ve disiplini katıldığımız tüm ulusal ve uluslararası turnuvalarda başarılar elde ederek ortaya koyuyoruz. Başta Van Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Yalçın Özdemir olmak üzere emeği geçenlere, judo branşına ve ilimizdeki sporcularımıza gösterdikleri yakın ilgi ve destekten dolayı, “Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Yalçın Özdemir, genç sporcuların büyük başarılara imza attığını belirterek, “Öncelikle bu keyifli başarılara imza atarak bizlere en keyifli mutlulukları yaşatan judocularımıza teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. Bundan sonra katılacakları müsabakalarda başarılar elde ediyorlar. Bu tür başarılar bizi gururlandırıyor.” Bu bizi gururlandırıyor ve ilimizin adını ön plana çıkarıyor. Sporcularımız, çekişmeli ve çekişmeli geçen maçlar sonucunda kendi kategorilerinde 4 altın, 3 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı. Sporcularımızın bundan sonra katılacakları müsabakalarda daha başarılı sonuçlar elde edeceklerine ve önceki başarılarına bir yenisini ekleyeceklerine inanıyoruz. “Hiçbir başarının tesadüf olmadığı bilinmelidir. Sporcularımızı, sporcularımıza büyük destek olan değerli ailelerimizi ve her zaman sporcularımızın yanında olan judo antrenörümüzü tebrik ediyorum” dedi. -KAMYONET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu