Teknoloji

Apple daha yeni başlıyordu: 1976’da Steve Jobs tarafından imzalanan çek satışa çıktı

Steve Jobs imzalı yarım asırlık çek satışa çıktı. Çek, Apple’ın kurulduğu yıl olan 1976’da 175$’a yazıldı ve şu anda açık artırmada 16.000$’ın üzerinde bir fiyata satılıyor.

DEĞER 25 BİN DOLAR OLARAK GÖRÜLÜYOR

Çek, RR Müzayedesi aracılığıyla 17 Nisan’da müzayedeye çıkarıldı. Tekliflerin önümüzdeki hafta kapanacağı ve çek için şu anda 16 bin 500 doların teklif edildiği belirtildi.

RR Auction’ın listesine göre, Wells Fargo çeki Steve Jobs’u gösteriyor. “steven işler”ve Palo Alto’daki 770 Welch Road adresi.

Yazılı çekin tarihi, Jobs garajında ​​çalışırken imzalandığını gösteriyor. RR Müzayedesi Değeri 25.000 $’ın üzerinde kontrol edinolduğunu tahmin ediyor.

RR Auction’ın başkan yardımcısı Bobby Livingston, Gizmodo’ya e-posta yoluyla şunları söyledi: “Steve Jobs’un Apple’ın ilk danışmanlık firmalarını işe aldığı andan itibaren dikkate değer ve kusursuz bir çek, en yenilikçi ve etkili şirketlerin tarihinde çok önemli bir an.”söz konusu.

ÇEK KİMLERE YAZDIRILMIŞTIR?

Jobs’ın çeki, Apple Computer Company hesabından California, Palo Alto’daki bir yönetim danışmanlığı firması olan Crampton, Remke & Miller, Incorporated’a yazıldı.

Danışmanlık firmasının diğer müşterileri arasında Xerox, Atari ve Memorex yer alıyor. Bu nedenle, bu çek, Jobs ve kurucu ortaklarının şu anda bir teknoloji şirketini kurup çalıştırmaya çalıştıklarının kanıtı olarak görülüyor.

HİÇ 63 BİN DOLARA SATILMAYAN İLK IPHONE

Bu yılın başlarında, açılmamış birinci nesil bir iPhone, LCG Açık Artırmaları tarafından açık artırmaya çıkarıldı. Telefon, yeni bir işe başladıktan sonra arkadaşlarından ikram olarak telefonu alan Karen Green’e aitti.

Green’in satın aldığı iPhone, 2007’de 599 dolarasatılmış 8 gigabayt Kameralı birinci nesil bir iPhone’du. Ayrıca müzayede sona erdiğinde, açılmamış birinci nesil iPhone 63.356,40 dolara satıldı.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu