Ekonomi

Arsin OSB Özbekistan Heyeti’ni ağırladı

Özbekistan’ın Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Maşrab Mamirov ve Büyükelçilik Başkatibi Hurşid Rahmanov Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti.

Heyeti, Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi İdare Şurası Lideri Dursun Ali Sakarya, Lider Vekili Ali Baştürk, İdare Şurası Üyeleri Hasan Küçükarslan, Cengiz Sözen, Bölge Müdürü Hakkı Yazıcı ve Bölge Sanayicileri karşıladı.

Ziyaret sıranda birinci kelam alan Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi İdare Konseyi Lideri Dursun Ali Sakarya ziyaretten duyduğu memnuniyeti lisana getirerek Organize Sanayi Bölgesi hakkında ayrıntılı bilgilendirmede bulundu. Sakarya “Bu ziyaretten sonra temenni ediyorum ki Özbekistan ile ticari ve ekonomik ilişkilerimizin ilk adımını atmış oluruz. Trabzon Arsin OSB sanayicileri olarak iş birliklerine her zaman açığız” dedi.

Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Maşrab Mamirov da “Özbekistan’da iş yapmak isteyen Türk firmalarına ilk kaynaktan bilgi sağlamak için buradayız. Türkiye’nin, sanayileşmesi sürecinde attığı adımları önemsiyoruz. Bu adımları yerinde görmek ülkemiz adına büyük bir fırsat oldu. Bugün burada olmamız, bir sonraki adımlarımız için başlangıç olacağına inanıyorum. Arsin OSB de olmaktan ve gösterilen misafirperverlikten dolayı çok mutlu olduğumuzu belirtmek isteriz” diyerek iş adamlarını Özbekistan’a davet etti.

Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Maşrab Mamirov ve Özbekistan Ankara Büyükelçiliği Başkatibi Hurşid Rahmanov Bölge Müdürlüğü ziyaretinin ardından Mekap Deri ve Ayakkabı Fabrikası’nı ziyarette bulunarak üretim süreci ve eserler hakkında ayrıntılı bilgi aldı. – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu