Haber

Ayetullah Hamaney: ABD ile sorunumuzu çözecek şey fidye ödememiz

İran dini önderi Ayetullah Ali Hamaney bugün başşehir Tahran’da Besic Teşkilatı mensupları ile bir ortaya geldi.

Hamaney, Besic Teşkilatı’nın İmam Humeyni’nin en büyük ve değerli teşebbüslerinden biri olduğunu söyleyerek, Besic, askeri bir teşkilattan daha yüksek mevki ve itibara sahip olup, aslında büyük millet hareketinde ülkeyi büyük adımlarla ileriye taşıyabilecek bir kültür, düşünce ve söylemdir. tabirlerini kullandı.

“Devrimin gerçekleşmesi sömürgecilerin düzenini bozdu”

Hamaney, Batı Asya bölgesindeki en kıymetli ve hassas noktanın İran olduğunu söyleyerek, Önce İngilizler akabinde da Amerikalılar İran’da tam bir hakimiyet kurmak ve bilhassa paralı asker çiftçiliği kurmak için özel bir yatırım yaptılar. Lakin ihtilalin gerçekleşmesi bir anda sömürgecilerin tertibini bozdu ve inançlı bölgelerindeki sömürge siyasetlerine ölümcül, baş karıştırıcı ve şaşırtan bir darbe indirdi. Planları Irak, Suriye, Lübnan, Libya, Sudan ve Somali’den oluşan 6 ülkeyi devirmekti. Böylelikle İran’ın bölgedeki stratejik derinliği ve yayılımı eninde sonunda yok edilecek ve ülkeyi zayıflatarak İran İslam Cumhuriyeti’nin kendisi de yıkılacaktı. Lakin İslami ihtilal fikri ve uzantısı Irak, Suriye ve Lübnan olmak üzere üç ülkede yer aldı ve bu üç ülkede ABD’nin mağlubiyeti olan büyük ve değerli bir çalışma yapıldı.dedi.

Sorunumuzu çözecek şey ABD’ye fidye ödememiz”

Hamaney, Devrimin birinci yıllarında cuma namazında demiştim ki ihtilal çiçek kokusu ve bahar havası üzeredir. Havaya karışarak herkes onu koklar ve kimse buna pürüz olamaz. İşte bu yüzden İslam ihtilali, bölge halkını dönüştürdü ve uyandırdı, Batılılar ve bilhassa ABD bir deva düşünmeli zira ihtilalin tohumları İran üzerindeki hakimiyetlerini yok etmiştir. Birtakım şahıslar gazetelerde ve toplumsal medyada ülkedeki ayaklanmaları bitirmek için ABD ile meselenizi çözmeniz ve ulusun sesini dinlememiz gerektiğini söylüyorlar. ABD’nin İran ile sorunu nasıl çözülür? sorusu çok önemli ve değerlidir. Sanki oturup müzakere ederek ve ABD’den taahhüt alarak sorun çözülür mü? ABD ne yaptırımları kaldırdı ne de yükümlülüklerini yerine getirdi. ABD, nükleer faaliyetlerimizi azaltmamız karşılığında yaptırımları kaldıracağını söyledi, lakin bunu da yapmadı. Müzakere, ABD ile problemimizi çözmeyecek. Sıkıntımızı çözecek şey ABD’ye fidye ödememizdir, fakat bu bir sefere mahsus değil, daima fidye ödemeliyiz. şeklinde konuştu.

Düşman palavra haberler yapıyor”

Düşmanın en önemli yönteminin yalan yaymak olduğunu söyleyen Hamaney, Düşmanı tanımalı ve onların planlarını bilmeliyiz. Bugün düşmanın en değerli metodu palavra yaymaktır. Düşman palavra haberler yapıyor ve kimi beşerler da buna inanıyor. Biz düşmanın hedefini bilmeli ve ne yapmak istediklerine dikkat etmeliyiz.dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu