Haber

Barış Pehlivan Yargıtay Üyesinin şikayeti üzerine açılan davadan tahliye edildi

Yargıtay Üyesi Ömer Faruk Aydıner’in şikayeti üzerine hakkında dava açılan gazeteci Barış Pehlivan tahliye edildi. Cezaevinden çıktıktan sonra basına açıklama yapan Pehlivan, “Dün olduğu gibi bugün de gazeteciliğe devam edeceğim.”

Yargıtay Üyesi Ömer Faruk Aydıner’in ‘Mide bulandırıcı hikaye’ başlıklı yazısı nedeniyle şikayeti üzerine dava açılan gazeteci Barış Pehlivan, 3 aydır Maltepe Cezaevi’nde bulunuyor. Yargıtay Üyesi Ömer Faruk Aydıner’in şikâyetinden vazgeçmesi üzerine dava düştü. Barış Pehlivan’ın avukatı Hüseyin Ersöz dilekçe vererek denetimli serbestlik kararı verilmesini istedi. Talebi değerlendiren Anadolu 4. İnfaz Hakimliği, gazeteci Barış Pehlivan’ın kontrollü bir şekilde cezaevinden tahliyesine karar verdi. Kararın ardından Pehlivan serbest bırakıldı.

‘BU DAVA BERAATLA SONUÇLANMALIYDI’

Cezaevinden çıktıktan sonra basına açıklama yapan Barış Pehlivan, şunları söyledi: 3 aylık hiç yaşanmaması gereken bir süreç yaşadım. Haklarımı savunmak için avukatlarımızla ciddi bir mücadele verdik. Sonunda dava düştükten sonra şartlı tahliyeye tabi tutuldum. Benimki sadece küçük bir simge. Okyanustaki bir kum tanesi gibi. Bu tür süreçlerin daha az görüldüğü bir Türkiye’miz olacak. Dün olduğu gibi bugün de gazeteciliğe devam edeceğim. Türkiye’deki hataları yazmaya devam edeceğim. 93-94 gün açık cezaevinde kaldım. Bu davanın beraatla sonuçlanması gerekiyordu. Hiç açılmaması gereken bir davaydı. Yasal çerçevede köşe yazısı yazdım. Yasal belgelere dayanarak bir dava yazdım. “Bunu gerekçe göstererek beni cezaevine attılar” dedi.

‘Beğenilen biri bize geldi’

Cezaevinde gazeteci Barış Pehlivan’la buluşmaya gelen tiyatrocu Müjdat Gezen, Pehlivan’a kalem ve teşbih verdi. Gezen mi? O bizim canımızdır. O bir güreşçidir. Girdiği tüm güreş müsabakalarını hep yenilgiyle kazandı. Bu konuda da galip geldi. Sırtı yere gelmeyecek. Aramıza hoşgeldin. “Bu son olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu