Haber

Başkan Demirtaş: ‘300 köpeğin öldürüldüğü iddiası müfettişin incelemesinde’

Başkan Demirtaş: “300 köpeğin öldürüldüğü iddiası müfettişin incelemesindedir”

İlkadım Kent Konseyi Ağustos Toplantısı

SAMSUN – Samsun İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, geçtiğimiz dönemde gündeme gelen “300 köpeğin katledilmesi” tezinin müfettiş denetiminde olduğunu söyledi.

İlkadım Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı toplantısında 4 gündem maddesi görüşüldü. Tüm unsurlar daha fazla tartışılmak üzere ilgili komitelere havale edildi. Unsurların heyetlere sevk edilmesinin ardından kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Lider Demirtaş, 300 köpeğin öldürüldüğü iddiasıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

“Aldığımız ön bilgilere göre cinayet olayı yok”

Köpek öldürme konusunun müfettiş denetiminde olduğunu ve konuyu araştırdıklarını ifade eden Necattin Demirtaş, “Bu konu şu anda müfettiş denetiminde. Henüz sonuç gelmedi. Aldığımız ön bilgilere göre; öldürmek laf değil aslında böyle bir şey olduysa vay be ben bir hayvanseverim o da hayvan barınağı sadece bizim ilçemizde olduğu için her yerden hayvan getirip bırakıyorlar bu sokak hayvanları da bir sorun sadece ilçelerden değil çevre illerden de ilçemize köpek bırakılıyor yakaladığımız ve basına yansıttığımız olaylar oldu iddia edildiği gibi 300 köpeğin öldürülmesi lafta değil Sadece arkadaşlarımızın değil tez sahiplerinin de görüşlerini aldık.’Buradaki hayvanlar gitti’.’Neredeydiler, nereye gittiler’ ifadesi varsa ortaya çıkar. konu incelendi ‘300 köpek’ diyorlar. Aslında 300 hayvan var. Burada mıydı? Siz ne yaparsanız biz de gereğini yaparız. Mevzuat neyi gerektiriyorsa onu yapacağız” dedi.

Fen işleri fiyat tarife teklifi, ek bütçe teklifi, kreş kırtasiye fiyat teklifi ve imar planı değişiklik teklifi dahil olmak üzere kurula havale edilen hususlar mecliste yeniden görüşülerek karara bağlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu