Haber

Basketbol Gençler Ligi Kızlar: Düzce Atletik: 68 Ege Gelişim: 61

Basketbol Gençler Ligi Kızlar B Kümesi, 5. hafta çabasında Düzce Atletik meskeninde Ege Gelişimi 68-61 mağlup etmeyi başardı.

Basketbol Gençler Ligi Kızlar B Kümesi 5. hafta karşılaşmasında Düzce Atletik meskeninde Ege Gelişimi konuk etti. Abdullah İlik’in başhakemlik yaptığı müsabakayı Nami Sunay Soydan 1. Yardımcı Hakem, Senay Çandar ise 2. Yardımcı hakem olarak yönetti.

Karşılaşmaya süratli başlayan Düzce Atletik müsabakanın başında peş peşe bulduğu üçlükler ile öne geçti. Ege Gelişim yaptığı ataklarla ortadaki sayı farkını kapattı. Birinci çeyrek 15-13 Düzce Atletik üstünlüğü ile bitti. İkinci çeyrekte de Düzce Atletik üstün olan grup olurken birinci yarı 30-25 bitti. 3. Çeyrek daha durağan geçmesine rağmen konuk grup Ege Gelişim bulduğu 19 sayı ile çeyreği önde kapattı. Son çeyrekte ise eşitliği yakalayan Ege Gelişim karşısında bilhassa maçın son saniyelerinde peş peşe yakaladığı atakları yeterli pahalandıran Düzce Atletik bir 2’lik ve 1 üçlük ile maçı 68-61 galibiyetle bitirdi.

Alınan galibiyetle Düzce Atletik 7 puanla 5. Sıradaki yerini korurken ligin 6. haftasında ise İstanbul Basketbol Feneri ile İstanbul’da karşılaşacak. Müsabaka 28 Kasım 2022 Pazartesi günü saat 15: 00’te İTO Yakacık Spor Salonunda oynanacak. – DÜZCE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu