Haber

Bodrum’da ölü bulunan genç kızın anne ve babasının duruşması sürüyor

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yatağında cansız beden bulunması nedeniyle tutuklanan 17 yaşındaki Gamze Sakallıoğlu’nun anne ve babasının davasına devam edildi.

Mazı İlçesi Çocuk Mezarlığı bölgesinde ailesiyle birlikte yaşayan 17 yaşındaki lise öğrencisi Gamze Sakallıoğlu, 2022 yılının Ocak ayında annesi ve boyun kemiği ortaya çıkan genç kızın anne ve babası tarafından yatağında ölü bulundu. Otopside kırılanlar, cinayet şüphesiyle tutuklandı.

Sakallıoğlu çiftinin davasına Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Önceki duruşmada istenen ruh sağlığı raporu Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden geldi. Raporda sanık Turcen Sakallıoğlu’nun akıl sağlığının iyi olduğu belirtildi. Evde yapılan incelemede 2 farklı kişiye ait DNA örneklerinin bulunduğu ve DNA’ların olayda adı geçen isimlerle eşleşmediği öğrenildi. Duruşmada her iki sanık da beraat talebinde bulunurken, mahkeme tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Duruşmanın ardından açıklama yapan sanık Mehmet Halil Sakallıoğlu’nun avukatı Ferdi Çelebi şunları söyledi;

“Polis, olayın boğulma sonucu meydana geldiğinin belirlenmesinin ardından en büyük şüpheli olarak evde bulunan baba ve anneyi gözaltına alarak tutuklandı. Olay yerinde yapılan incelemelerin ardından müvekkilim ile diğer sanığın eşinin parmak izleri alındı. Rastgele bulunamadı.Daha sonra olaya karıştığı düşünülen ormancı, komşuları ve mağdurun tüm yazışmaları alındı.Kişilerden DNA, kan ve tükürük örnekleri alındı.Karşılaştırmalarda şu ifadeler kullanıldı: Olay yerinde iki farklı DNA var ancak bu DNA’ların kime ait olduğu tespit edilemiyor.Müvekkilim ve diğer tutuklu sanığın tutukluluk sebebi olay günü evde olmalarıdır.Olay yerinden bu yana Köydeydi, evin kapılarının kilitlenmesi gerekiyordu “Duyulmadığı tüm tanık ifadeleriyle kanıtlandı.”

Duruşmada mahkeme heyeti, sanık Mehmet Halil Sakallıoğlu’nun akıl sağlığının yerinde olup olmadığı konusunda Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları ve Hudut Sağlık Hastanesi’nden rapor istedi. Sakallıoğlu’nun bu 15 gün boyunca hastanede takip ve gözetim altında tutulması istendi. Dava 27 Mart’a ertelendi. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu