Haber

Denizli-Afyonkarahisar karayolunda sel felaketi: 1 ölü, 1 yaralı

Denizli-Afyonkarahisar karayolu üzerinde 4 kişinin bulunduğu iki aracı yutan sel ve çamur anı ortaya çıktı. Görüntülerde, hızla gelen selin bir aracı tamamen kapladığı ve oburluğunu doldurduğu anlar yaşandı.

Afyonkarahisar-Denizli karayolunun Dazkırı ilçesi Sarıkavak köyünde meydana gelen olayda; Şiddetli yağmur sonrası meydana gelen sel ile heyelan yaşandı. Zirvelerden akan tonlarca toprak karayoluna indi. Olayda, heyelana takılan 20 AV 423 ve 20 H 9427 plakalı iki araçta bulunan 4 kişi sıkıştı. Sürücü Abdullah Batur (63) ve arkadaşı Mehmet Seçkin (52) 20 AV 423 plakalı araçtan çıkmayı başardı. 20 H 9427 plakalı araçta sıkışan sürücü Nevzat Emer hayatını kaybetti. , yanında bulunan eşi Zuliye Emer yaralandı. Saatler süren çalışmanın ardından hurdaya çıkan araçlar kaldırılarak yol bölümü olarak trafiğe açıldı.

Felaketin büyüklüğünü ortaya koyan görüntü

Olayın ardından selin geldiği anlar bir tır sürücüsünün kamerasına yansıdı. Görüntülerde, selin şiddetli bir şekilde geldiği ve bir aracın tamamen yutulduğu, diğer aracın ise çamuru doldurduğu anlar yaşandı. Felaketi gözler önüne seren bu görüntüler dehşeti yansıtırken, karayolunun Denizli istikametini tamamen kaplayan SEL, o sırada yoldan geçen diğer sürücülerin korku dolu anlar yaşamasına neden oldu. O anları başka bir sürücü kaydederek uyardı. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu