Yaşam

Erdal Erzincan, İBB konserlerini bıraktığını, ardından sildiğini açıkladı

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı bitti ama tartışmalar devam ediyor. Arif Sağ, kongre öncesinde Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘izin mektubu’ yazdı. Mektubun ardından Alevi sanatçıların İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden aldığı konserler gündeme geldi. Gazeteci Enver Aysever, konuya ilişkin, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi konserleri neden Arif Sağ, Tolga Sağ, Erdal Erzincan, Mercan Erzincan ve Muharrem Temiz’den oluşan beş kişilik ekibe verildi?” diye sordu. Erdal Erzincan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi konserlerinden ayrıldığını duyurdu.

AYSEVER: DİLİM VARSA ‘5’Lİ ÇETE’ DİYORUM

Gazeteci Enver Aysever, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi konserlerinin neden Arif Sağ, Tolga Sağ, Erdal Erzincan, Mercan Erzincan ve Muharrem Temiz’den oluşan beş kişilik ekibe verildiğini söylüyorlar? İmkanım olsa buna ‘İstiklal’ diyeceğim. beş kişilik çete, ama yapmıyorum.”

‘Bir Daha İBB’de Konser Vermeyeceğim’

Adı geçen beş isimden biri olan Erdal Erzincan, gelen tepkilerin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İstanbul Büyükşehir Belediyesi konserlerinden ayrıldığını duyurdu. Erzincan, “Korkmayın, bu konseri İBB düzenlemedi. Emin olun, bir daha İBB’de konser vermeyeceğim.”

‘KONUYU BURAYA VE BURAYA ATMAYIN’

Erzincan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, konserlerini bıraktığını açıklamasının ardından bir açıklama daha yaptı.

Erzincan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde verdiğim birkaç konser nedeniyle 5’li çete suçlamasıyla karşı karşıya kaldım. Tepkim, uğradığım bu haksızlıktan kaynaklanıyor. Çünkü o konserlere İBB’den dolayı katıldım. Sanatseverlere hizmet verirken bana ihtiyaç vardı. Lütfen konuyu oraya buraya sürüklemeyin.” o yazdı.

Erzincan birkaç saat sonra paylaşımlarını sildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu