Yaşam

Et haşlarken o çekirdeği suya atın, hem yumuşacık olsun hem de vitamini katlansın…

Et tek başına yapıldığında da yemeklere katıldığında da lezzetiyle adeta damakları şenlendiren bir besindir. Sadece lezzet olarak değil aynı zamanda içerdiği vitaminler içinde düzenli tüketilmesi gerekir.

Yalnız et haşlanırken etin daha yumuşak olmasını daha iyi haşlanmasını sağlamak için ise çoğu kişinin aklına en basit yöntem olan düdüklü tencerede haşlama gelir.

Düdüklü tencerede etler daha yumuşak olurken vitamin değerleri aynı kalır. Ancak uygulayacağınız bu çekirdek yöntemi ile hem etlerinizi haşlarken yumuşak olmasını sağlamanız hem de içerdiği vitaminleri katlayarak çoğaltmanız mümkün olabiliyor.

Tencereye onun çekirdeğini atın…

Sağlığınız için oldukça faydalı vitaminler içeren eti haşlarken en az et kadar faydalı olan hurmanın çekirdeği etinizin vitaminini katlamada oldukça başarılı oluyor.

Etlerinizi tencereye koyup su ekledikten sonra tencereye atacağınız 1-2 adet hurma çekirdeği etteki demir ve b12 vitaminlerinin daha kolay açığa çıkmasını sağlayacağından bu vitaminlerden tamamıyla yararlanabileceksiniz. Ayrıca atacağınız hurma çekirdeği etinizin de yumuşamasına yardımcı olacak.

Bu yöntemle et yemekleriniz hem daha vitaminli hem de daha yumuşak ağızda dağılan bir lezzetle sofralarınızdaki yerlerini alacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu