Haber

Giresun’da Fatih Caddesi yenileniyor

Giresun Belediyesince Fatih Caddesi’nde altyapı ve üst yapı yenileme, yeşil kaldırım, aydınlatma ile otopark ceplerinin yer aldığı çağdaş yenileme çalışması gerçekleştirilecek.

Belediyeden yapılan açıklamaya nazaran, Bulancak Durağı mevkisinden başlayıp kıyı kara yolu kontağıyla sona eren 800 metrelik cadde, 8 milyon liralık yatırımla büsbütün yenilenecek.

Bölgedeki esnafın işlerinin aksatılmaması hedefiyle üç etap halinde gerçekleştirilecek çalışmaların kısa müddet içinde tamamlanması hedefleniyor. Projede Bulancak Durağı-Hatun Mescidi ortası birinci etap, Hatun Camisi-Sazbeyi mevkisi ortası ikinci etap, Sazbeyi mevkisi-sahil kara yolu ortası ise üçüncü etap olarak belirlendi.

Belediye Lideri Aytekin Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada, Fatih Caddesi’nin kentin en aktif caddelerinden biri olduğunu belirtti.

Caddenin, Gazi Caddesi’ne ilişkili değerli bir nokta olduğunu aktaran Şenlikoğlu, şunları kaydetti:

“Hem de Alpaslan Caddesi’ne yakınlığıyla oradaki insanların da ağır kullandığı bir cadde. Tıpkı vakitte kentimizin en eski caddeleri ortasında. O manada bizim için hem ticari hem toplumsal hem de ekonomik olarak çok önemli bir aktivitesi var. Altyapısıyla üst yapısıyla aydınlatmasıyla altındaki su ve kanalizasyonuyla üst yapısında asfaltlama ve daha sonra kaldırımlarıyla begonitiyle hoş bir cadde haline getireceğiz. En sonunda da aydınlatarak hem ticari aktivitesine katkıda bulunacağız hem de kentimizin genel manadaki ticari sıkışıklığını biraz daha kenarlara yayacağız.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a teşekkür eden Şenlikoğlu, “Finansmanın bir kısmını hibe biçiminde, bir kısmını da ticari kredi halinde Vilayetler Bankası üzerinden sağlayarak caddemizin biçimini değiştirmeye çalışıyoruz. İstiyoruz ki kentimizde bu cins itibarlı caddeler oluşturarak, itibarlı caddeler yapma furyamıza devam edelim.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu