Teknoloji

Google Haritalar’ın Tasarımı Yenilendi: İşte Değişiklikler

ABD merkezli teknoloji devi Google, yakın zamanda Haritalar Uygulamaya odaklandı. Hatta geçtiğimiz gün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Google Haritalar uygulamasının artık hava durumu bilgilerini de görüntüleyeceğini belirtmiştik. Bahsettiğimiz . Bugün yine Google Haritalar’a gelecek. yeniliklerdenBu konuyu konuşmaya devam edeceğiz.

Google Haritalar’ın Android sürümü, kullanıcı arayüzünün Büyük ölçüde değiştiği bir güncelleme aldı. Şu anda küçük bir kullanıcı kitlesiyle test edilmeye başlanan yeni arayüz, daha kullanıcı dostu bir deneyim vaat ediyor. Ayrıca yapılacak değişikliklerle Google Haritalar’ın görünümü, yıllardan beri ilk kez çok büyük ölçüde değişmiş olacak. Peki Google Haritalar kullanıcılarını ne gibi değişiklikler bekliyor?

Google Haritalar’ın arayüzünde yapılacak değişiklikler şunlardır:

Yukarıdaki kaydırılabilir görseller Google Haritalar uygulaması için yapılan değişikliklerin karşılaştırmalarını içermektedir. Gördüğünüz gibi uygulama artık tam ekrandan daha fazlası. kaydırılabilir ve açılabilir ekranlara destek verecek. Sayfaların ortasında geçiş olursa çizgiler yumuşar Daha kolayve estetik olacaktır.

Google Haritalar’daki tek tasarım yeniliği uygulamanın ana sayfasında olmayacak. Navigasyon özelliği yapılacak değişikliklerden de etkilenecektir. Gezinme sırasında da yuvarlak ve etkileşimli sayfalar gösterilecek . Bu sayede yol açıklamasını görüntülemek ve haritayı aynı anda görmek mümkün olacaktır.

Google Haritalar için oluşturulan yeni arayüz iOS ekosisteminde de kullanıma sunuldu. Beklemek . Ancak şu an Android’de görülen bu tasarımın iOS’a ne zaman geleceğini bilmiyoruz. hiçbir bulgu yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu