Haber

Hakkari’de düzenlenen kayak müsabakaları sona erdi

Türkiye Kayak Federasyonu’nun Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde düzenlediği Türkiye Kayak Yeterlilik Yarışı sona erdi.

İlçe merkezine 23 kilometre uzaklıktaki Kamışlı köyündeki parkurda 7 kategoride gerçekleştirilen 2 gün süren yarışmada farklı illerden 560 sporcu dereceye girmeye çalıştı.

Yarışların ardından düzenlenen törende başarılı sporculara madalyaları Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Çelik ile protokol üyeleri tarafından verildi. Madalya alan bazı sporcular asker selamı verdi.

Çelik, konuşmasında, 20’ye yakın ilden sporcu, hakem ve idareciyi ilçede ağırlamaktan ve sporcuların başarılarını alkışlamaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Bu değerli organizasyonu bölgenin keyifli coğrafyasında düzenlemenin mutluluk verici olduğunu belirten Çelik, şöyle konuştu:

“İnşallah bu bölge Yüksekovalı sporcuların kayak ve diğer branşlardaki başarılarına zemin hazırlayacaktır. Başarılı sporcuların ortaya çıkmasına da zemin hazırlayacağız. Tüm sporcuları tebrik ediyorum. Antrenör ve antrenörlerimize şükranlarımı sunuyorum. Onları yetiştiren ve buraya getiren yöneticilerimiz var. Kayak Federasyonumuzun ve Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzün katkıları çok büyük. “Çok güzel. Allah sakatlık vermesin. Aranızda nice olimpiyat ve dünya şampiyonları olsun. Dileğimiz, beklentimiz, çabamız bu yöndedir.”

Organizasyona Çankırı’dan gelen Rukiye Yavuz ise ilçede güzel bir yarış atmosferi yaşadıklarını belirterek, “Daha önce burada yarışmıştım. Hakkari’nin pistleri çok güzel. Burayı çok beğendim. Bir eleme parkuruydu.” . Güçlüydü. Herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Organizasyon “Çok güzel. Herkes çok enerjik.” değerlendirmesini yaptı.

Köy sakinlerinden Helin Sönmez ise organizasyonun köylerinde yapılmasından mutluluk duyduklarını ifade ederek, “İnsanların burada toplanmasından, kardeşçe bir atmosferin oluşmasından gurur duyuyoruz. Biz eğlenmeye, yarışları izlemeye geldik. ” dedi.

Yarışların ardından Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası sahadakilere çorba ikram ederken, katılımcılar halay çekerek eğlendi.

Programa Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çimşit, Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcıları Şafak Çomaklı ve Emin Serin, Esendere Beldesi Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Aslan, belediye başkan yardımcıları, kurum başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. ve vatandaşlar. katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu