Haber

İzmir’de oy verme işlemleri başladı

İzmir’de oy verme işlemleri başladı

Tarihi seçimde İzmir halkı sandık başına gitmeye başladı.

İZMİR – 2. Tür Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde yurt genelinde olduğu gibi İzmir’de de oy kullanmak isteyen vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren sandık başına gitmeye başladı.

14 Mayıs’ta yapılan birinci tip Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde adayların salt çoğunluğu alamaması nedeniyle Türkiye, 13. Cumhurbaşkanı’nı seçmek için bugün yeniden sandık başına gidiyor. Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan ile Millet İttifakı’nın Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarıştığı ikinci turda en çok oyu alan aday cumhurbaşkanı olacak. Bugün yapılmaya başlanan seçimde yurdun dört bir yanında olduğu gibi İzmir’de de vatandaşlar oy kullanma işlemlerini başlattı. Konak ilçesindeki İzmir Atatürk Lisesi’nde oy kullanmak isteyen seçmenler, sabahın erken saatlerinden itibaren oy kullanacakları okula akın etti. Oy verme işlemleri 08.00-17.00 saatleri arasında uygulanacaktır.

İlk oylar verilmeye başlandı

Oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklama yapan Avukat Perihan Uşkay, “Türkiye için iyi olan ne varsa. Çünkü bu çok önemli bir konu. Kim hak ediyorsa o kazanıyor” dedi. Oyunu koltuk değnekleriyle geldiği okulda kullanan Sema Beyter, “İnşallah hayırlı olur” derken, oyunu kullanan bir diğer seçmen Mustafa Orhun, “Ülkeye hayırlı olsun. Umarım sonuç ülke için hayırlı olur.”

pazaryoluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu