Ekonomi

Mallinckrodt dört yeni direktörle yönetim kurulunu güçlendiriyor

DUBLIN – Küresel bir özel ilaç şirketi olan Mallinckrodt plc, derhal geçerli olmak üzere dört deneyimli profesyonelin eklenmesiyle Yönetim Kurulunu genişletti. Şirket, Paul Bisaro’nun Haziran 2022’den Kasım 2023’e kadar sürdürdüğü Yönetim Konseyi Başkanı görevine geri döndüğünü doğruladı. Yönetim kuruluna Bisaro ile birlikte Katina Dorton, Abbas Hussain ve Wesley Wheeler da atandı. ilaç, sağlık, finans ve operasyon alanlarında zengin deneyim.

Siggi Olafsson yeni bir iş sözleşmesi imzaladı ve Başkan, CEO ve yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam ediyor. Olafsson, yeni güçlendirilen yönetim kuruluna olan güvenini şu sözlerle ifade etti: “2023’te attığımız adımlar, Mallinckrodt’u daha güçlü bir şirket haline getirdi…. Bu başarılı yöneticileri işe alabildiğimiz gerçeği, bugüne kadar başardıklarımızın ve Mallinckrodt’un önündeki fırsatların bir kanıtıdır.

Paul Bisaro, sağlık sektöründe hem jenerik hem de markalı ilaç şirketlerini yönetmiş geniş bir geçmişe sahiptir. Liderlik deneyimi, Impax Laboratories’de Lider, CEO ve yönetici olarak görev yapmanın yanı sıra Amneal Pharmaceuticals, Allergan, Actavis ve Barr Pharmaceuticals’da yönetici rollerini içermektedir. Ayrıca Zoetis ve Myriad Genetics gibi şirketlerde yönetim kurulu deneyimine sahiptir.

Katina Dorton’un sağlık hizmetleri bölümündeki mali zekası, birçok biyoteknoloji firmasının CFO’su olarak yirmi yıldan fazla bir süreye yayılıyor ve Morgan Stanley ve Needham’da sağlık yatırım bankacılığı alanında geçmişi var. Halen Fulcrum Therapeutics ve TScan Therapeutics’in yönetim kurulunda görev yapmaktadır.

Abbas Hussain, Vifor Pharma’nın CEO’su ve GlaxoSmithKline’da Küresel İlaç ve Aşı Başkanı olarak görev yaparak 30 yılı aşkın bir süredir sağlık sektörüne liderlik ediyor. Yönetim kurulu deneyimi Teva Pharmaceuticals, Aspen Pharmacare ve Cochlear’daki pozisyonları içermektedir.

Wesley Wheeler’ın 40 yıllık kariyeri, UPS Healthcare ve Patheon’daki liderliğin yanı sıra GlaxoSmithKline ve ExxonMobil’deki roller de dahil olmak üzere bir dizi sağlık uzmanlığını kapsıyor.

Bu atamalarla birlikte Mallinckrodt’un yönetim kurulu artık Kasım 2023’te katılacak olan David Stetson ve Jon Zinman’ın da aralarında bulunduğu yedi yöneticiden oluşuyor.

Bu makaledeki bilgiler Mallinckrodt plc’nin basın bültenine dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu