Haber

Memduh Büyükkılıç iftarda ulu çınarlarla buluştu

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Ramazan ayında vatandaşlarla kucaklaşmaya devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bu kapsamda Hacı Rukiye Gazi Oğul Huzurevinde yaşlı vatandaşlarla iftar yemeği yedi.

Eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç’ın da eşlik ettiği iftar mitinginde Önder Büyükkılıç, huzurevi sakinlerinin rahmet ve bereketinin yaşandığı Ramazan aylarını tebrik etti.

Dua kaynağı olarak gördüğü Büyükkılıç, Hacı Rukiye Gazioğlu Huzurevi sakinleri ile sofrada buluşmanın, sofraları tek tek gezmenin, ulu çınar ağaçları eşliğinde sohbet etmenin hazzını ve huzurunu yaşadıklarını söyledi.

İftar programında huzurevi sakinlerine seslenen Önder Büyükkılıç, oruçların kabul olması için dua ederek, “Allah oruçlarımızı kendi isteğine uygun şekilde kabul etsin. Dualarımızın kaynağı olan kıymetli büyüklerimizle huzurevimizde huzuru bulmaya geldik, onlarla iftar yaptık. Mevlamıza teşekkür ederiz. Bizi bir Ramazana daha kavuşturdu, şükrediyoruz. Ortamızda deprem bölgesinden gelen kardeşlerimiz var, onları da ağırlıyoruz, geçmiş olsun diyoruz. Zelzele bölgesinde vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Mevlamızın bizleri Kadir Gecelerine ve Ramazan Bayramlarına selametle ulaştırmasını niyaz ediyoruz” dedi.

“HOŞGELDİNİZ”

Huzurevi’nin ulu çınar ağaçlarına ‘İyi ki varsınız’ diyen Büyükkılıç, “Dualarımızın kaynağı sizsiniz. Bizler Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri olarak burada bulunan her bir kardeşimizin hizmetkarı olarak sizlere layık olmaya çalışıyoruz. Mevlam huzurumuzu bozmasın, birliğimizi bozmasın. Ay-yıldızlı Türk bayrağımızın altında hep bir arada yaşayabilmeyi diliyor, dua ediyor, her birinizin elini ayrı ayrı öpüyor, nice ramazanlara kavuşmanızı temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Yaşlı vatandaşlar, Önder Büyükkılıç ve eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç’a kendilerini yalnız bırakmadığı için dua ve teşekkür ederken, iftar programında Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk de hazır bulundu.

LİDER BÜYÜKKILIÇ’TAN TERAVİH TATLILARINDAN SONRA

Öte yandan Önder Büyükkılıç, Erciyesevler Camii’nde teravih namazı kılarak vatandaşlarla bir araya geldi. Büyükkılıç, “Bizi mübarek Ramazan ayına kavuşturan, teravih namazlarında buluşturan Rabbimize hamdolsun. Erciyesevler Camii’nde kıldığımız teravih namazının ardından hemşerilerimizle sohbet ederek Ramazan-ı Şerif’i tebrik ettik.”

Namazın ardından Büyükşehir Belediyesi vatandaşlara tatlı ve su ikram etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu