Haber

Milli Eğitim Bakanı Özer, 23 Nisan TRT Çocuk Şenliği’ne katıldı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Mustafa Kemal Atatürk, ulusal egemenlik ve çocuk bayramını birbirine bağlayarak buradan hepimize bir mesaj veriyor. ‘Egemenlik ve ulusal egemenlik bu ülkenin çocuklarına ve gençlerine aittir’ mesajını veriyor. Çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.” söz konusu.

Özer, Başakşehir Millet Bahçesi’nde bu yıl 45’incisi düzenlenen 23 Nisan TRT Çocuk Şenliği’ne katıldı.

Farklı ülkelerden çocukların ülkelerine özgü şiirler okuyup dans ettikleri programda konuşan Özer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tüm çocukların bayramını kutladı.

Bugün ortada iki bayramın kutlandığını anlatan Özer, şöyle konuştu:

“Biri birlik ve beraberliğimizle ilgili dini bir bayram olan Ramazan Bayramı, diğeri ise Atatürk’ün tüm çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Aynı zamanda 103. Yıldönümü. Mustafa Kemal Atatürk, ulusal egemenlik ve çocuk bayramını birbirine bağlıyor ve buradan hepimize bir mesaj veriyor: “Egemenlik, ulusal egemenlik bu ülkenin geleceğidir, bu ülkenin geleceği emanettir.” çocuklarımız ve gençlerimiz. Biz de Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu sorumluluğun bilincindeyiz ve çocuklarımızı yarınlara hazırlamak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.”

Egemenliğe giden yolun eğitimden geçtiğini ve bu bağlamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde son 20 yılda eğitimde devrim niteliğinde bir dönüşüm yaşandığını belirten Özer, 81 ilde tüm çocukların eğitime erişebildiğini söyledi.

Bakan Özer, 5 yaşında okullaşma oranının yüzde 11’den yüzde 99’a çıktığına dikkat çekerek, “Milletimizin çocuklarına ve gençlerine verdiği değerden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

marmaraereglisi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu