Haber

MİT Lideri İbrahim Kalın’dan Irak’a 2. ziyaret! Barzani’yle kritik görüşme

Milli İstihbarat Teşkilatı Lideri İbrahim Kalın, Bağdat ziyaretinin ardından Erbil’de KDP Lideri Mesud Barzani, İKYY Başbakanı Mesrur ​​Barzani, İçişleri Bakanı Reber Ahmed ve yerel yöneticilerin yanı sıra ITC Lideri Hasan Turan ve ITC Kerkük Milletvekili Erşat Salih ile görüştü. .

“Görüşmelerimizde açıkça vurgulandı”

MİT’ten yapılan yazılı açıklamada İbrahim Kalın’ın Bağdat ziyaretinin ardından 28 Ocak 2023’te Erbil’de temasları olduğu belirtildi. MİT Lideri, Erbil’deki temasları kapsamında KDP Lideri Mesut Barzani, İKYY Başbakanı Mesrur ​​Barzani, İçişleri Bakanı Reber Ahmed ve yerel yöneticilerin yanı sıra ITC Lideri Hasan Turan ve ITC Kerkük Milletvekili Erşat ile görüşmelerde bulundu. Salih.

Görüşmelerde bölgedeki gelişmeler, ikili ilişkiler ve PKK terörüne karşı aktif mücadele konuları ele alındı. Görüşmelerde Türkiye’nin terörle mücadeledeki kararlılığı muhataplarımıza açıkça vurgulandı.“ifadeleri kullanıldı.

GEÇEN HAFTA IRAK CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Kalın, geçtiğimiz hafta Irak’a yaptığı ziyarette Irak Cumhurbaşkanı Abdüllatif Reşid ve Irak Başbakanı Muhammed Şiya el Sudani’nin yanı sıra Şii ve Sünni gruplar ve Türkmen temsilcileriyle de bir araya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu