Teknoloji

Netflix, hesap paylaşımını nasıl engelleyeceğini duyurdu

Netflix, birden fazla kullanıcının ekstra ödeme yapmadan tek bir hesabı kullanmasını engellemek için yeni prosedürünü yayınladı.

Netflix, sitesindeki sık sorulan sorular sayfasını, paylaşılan hesapları abonelik almaya hak kazanan kullanıcı sayısı kadar kullanacak şekilde güncelledi. Netflix hizmet şartlarına göre aynı konutta yaşayanlarla hesap paylaşabilirler ancak farklı konumlarda yaşayan kişiler paylaşamaz. Bilinene göre Netflix’in 100 milyon abonesi hesaplarını başkalarıyla paylaşan Netflix, şirketin yaptığı açıklamaya göre iş kurma ve yeni özellikler geliştirme konusunda da sorun yarattığından bahsediyor.

Spotify, Disney Plus ya da Apple Music gibi dijital platformlar arasında işte abonelik fiyatları en yüksek hizmet yine Netflix oluyor.

Netflix aylık giriş kuralına geliyor

Ev Wi-Fi ağınıza bağlıyken, her 31 günde bir Netflix taşınabilir uygulamasından veya web sayfasından oturum açmanız gerekir. İçeriğin izlendiği cihazı gerçek cihaz olarak belirleyecek ve kullanıcının bu hesaplar dışında bir cihazdan giriş yapıp yapmadığını belirlemek için IP adresleri, hesap hareketleri ve cihaz kimlikleri gibi bilgiler takip edilecektir.

Kullanıcının 31 gün içerisinde giriş yapmaması durumunda doğrulama ekranı ile doğrulama istenecektir. Hesabın genel konumundaki cihazlara erişimin otomatik olarak verilip verilmeyeceği şu an için kesin değil. Birçok farklı frekansta kullanan müşterisi bulunan Netflix, böyle bir atılımla kullanışlılığını kaybedebilir. SMS veya e-posta doğrulaması ile gerçekleştirilecek yeni saldırıda, kodun geldiği bölge dışında bir yerden girilmesi rastgele bir analize tabi tutulmuyor ve 4 haneli doğrulama şifresi sadece 15 dakika süreyle kullanılabiliyor. .

kabatas-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu