Haber

Öğretmen maaşlarına yüzde 25 zam

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarında görevlendirilen öğretmenlerin ek ders ücreti karşılığında ek ders ücretlerinde yüzde 25’lik artış sağlandı.

‘Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatleri Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

1 Kasım 2023 tarihi itibarıyla yürürlüğe giren kararın 9’uncu maddesinin 2’nci fıkrasında yapılan düzenlemeyle Milli Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında görevlendirilen öğretmenlerin ek ders ücretlerinde yüzde 25 oranında artış sağlandı. Ek ders ücreti karşılığında eğitim.

Kararla, Fatih Projesi’nin tüm bileşenlerinin geliştirilmesi ve yürütülmesini yürütmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü’nde geçici olarak görevlendirilen yönetici ve öğretmenler görevlendirildi. Proje, alanları ne olursa olsun, teknoloji odaklı öğrenme senaryolarının geliştirilmesi, elektronik içerik üretimi ve denetimi bu görevlerin karşılığındadır. Yararlandıkları ek derslerin ücreti haftada 9 saat artırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu