Haber

Saraçhane’ye 1 Mayıs ablukası: Yürüyüş başladı

İSTANBUL – 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Taksim’de kutlamak isteyen sendikalar ve siyasi parti temsilcileri Saraçhane’de toplanmaya başladı. İstanbul Valiliği kararıyla yasaklanan Taksim Meydanı’na çıkan tüm yollar polis tarafından kapatılırken, bazı güzergahlarda ise TOMA araçları bekletiliyor.

Sabah saatlerinden itibaren abluka altına alınan Saraçhane’ye girmek isteyenler üst aramasından geçiriliyor. Saraçhane’de toplanan binlerce emekçi, ‘Taksim 1 Mayıs’tır’ sloganı attı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da Saraçhane’de toplanan kitleye katıldı.

DİSK KORTEJİ TOPLANDI

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ile beraberindeki heyet, Saraçhane’de toplanan DİSK kortejinin önüne geldi. Taksim’e doğru yürüyüşe geçmesi beklenen kortej, “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz”, “Her yer Taksim, her yer 1 Mayıs” sloganları attı.

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve CHP İstanbul ilçe belediye başkanları da CHP kortejinde bir araya geldi.

YÜRÜYÜŞE POLİS ENGELİ

Kortejden bir grup kitleden ayrılarak polis bariyerlerin olduğu noktaya doğru yürüyüşe geçti. Yolu çevik kuvvet tarafından kesilen kitle, “İşçiler sermayeyi yenecek” sloganı atmaya başladı. Bu sırada hazırlık yapan çevik kuvvet kask taktı.

‘Her yer Taksim her yer direniş’ sloganlarıyla yürüyüş başladı. Su kemerinin altındaki emniyet bariyerleri sıklaştırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu