Teknoloji

The Last of Us 3 olacak mı? Beklenen cevap sonunda geldi

Bizden geriye kalanlar PlayStation’ın en başarılı serilerinden biri ve her yeni oyunla ve halihazırda devam eden HBO serisiyle devam etme ihtimali artıyor. Beklendiği gibi üçüncü bir oyunun da sonunda piyasaya sürülmesi planlanıyor; ama önümüzdeki birkaç yıl içinde değil.

Geliştirici Naughty Dog geçtiğimiz günlerde The Last of Us Part II’nin gelişim sürecini anlatan Grounded 2 belgeselini yayınladı. Belgeselin sonuna doğru yönetmen yardımcısı Neil DruckmannBaşlangıçta üçüncü bir oyun konseptinin bulunduğunu ve muhtemelen bu seriye bir oyunun daha ekleneceğini belirtti.

Druckmann belgeselde “Bunun hakkında düşünüyordum: Ortada bir konsept var mı? Ve yıllardır onu bulamadım” dedi. “Hepsi için bu sürekliliği sağlayacak bir konseptim var. Bu yüzden bu hikayede muhtemelen başka bir bölüm daha varmış gibi geliyor” dedi.

Geçtiğimiz yılın sonlarında Naughty Dog, The Last of Us için uzun süredir geliştirmekte olduğu çok oyunculu yan oyunu iptal etmişti. Forbes’a göre geliştirici şu anda bir bilim kurgu oyunu üzerinde çalışıyor. Naughty Dog daha önce çeşitli projeler üzerinde çalıştığını belirtmişti, dolayısıyla The Last of Us Part III’ün tam olarak duyurulması biraz zaman alabilir.

İlk iki oyun arasındaki sürenin 7 yıl olduğu ve Triple-A oyunlarının üretiminin ortalama bu kadar uzun sürdüğü dikkate alındığında projenin bir sonraki yeni PlayStation konsoluna kadar çıkmayacağı söyleniyor. Bu da üçüncü oyunu 2029 ya da 2030 olmasa da 2028’e kadar görmeyeceğimizi gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu