Ekonomi

Togg fabrikasından heyecan yaratan görüntü! İşçilerden biri “Türkler geliyor” notuyla paylaştı

Türkiye’nin vizyon projeleri arasında yer alan Togg’un seri üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü’ndeki açılış töreni, geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakiyle gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şoför koltuğunda geçtiği Togg’un ilk aracını büyük bir coşkuyla banttan indirdi. Daha sonra kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ” Türkiye Yüzyılı’nın birinci yapıtı Togg’dur” dedi.

FABRİKA İÇİNDEN YENİ GÖRÜNTÜ

Ülke gündemine oturan TOGG fabrikasından yeni görüntüler gelmeye de devam ediyor. Açılışı ile heyecan yaratan yerli araç Togg’un fabrika içinden çekilip kaydedilen imgeleri toplumsal medyada gündem oldu. Fabrikada çalışan bir emekçinin yayınladığı yeni imgelerde çok sayıda üzeri branda ile örtülmüş araç olduğu görüldü. Paylaşımda “Türkler geliyor” notu yer aldı.

ÜRETİM SÜRECİNİ PAYLAŞMIŞLARDI

Gemlik’teki açılış sosyal medyada eleştirileri de beraberinde getirmiş bazı sosyal medya kullanıcıları ortada bir fabrika olmadığını, seri üretim yapılmadığını iddia etmişti. Togg, “Fabrika yok” iddialarına hem Twitter hem de Youtube’da paylaştığı görüntüyle karşılık vermişti. Kelam konusu görüntüde akıllı arabanın üretim süreçleri detaylı biçimde yer aldı. Görüntüye, “İnşaata başlangıç töreninden itibaren son gelişmeleri her ayın 18’inde sosyal medya hesaplarımızdan, Togg Teknoloji Kampüsümüzün son halini 7/24 Heyecanlı Youtube kanalımızdan canlı olarak sizlere aktarmıştık. Şimdi de akıllı cihazlarımızın Üretim aşamaları ile karşınızdayız” notu düşüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu