Haber

Afyonkarahisar’da 15 Temmuz şehidi Ferhat Koç’un ismi okuduğu üniversitede yaşatılacak

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) yeni açılan bir laboratuvara, Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit düşen polis memuru Ferhat Koç’un ismi verildi.

AKÜ Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Kısım Lideri Prof. Dr. Hüseyin Bayrakçeken, kısım bünyesinde kurulan “Şehit Ferhat Koç İçten Yanmalı Motorlar Laboratuvarı”nın açılış merasiminde, şehit Koç’un AKÜ Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Kısmı Otomotiv Anabilim kolundan mezun olduğunu söyledi.

Eğitimciler olarak tüm öğrencilere eşit olduklarını söz eden Bayrakçeken, şöyle devam etti:

“Bazı öğrenciler efendilikleri, saygılı olmaları, bilgi ve marifetleri, muvaffakiyetleri ile öne çıkmaktadır. Şehit Ferhat Koç da bu öğrencilerden bir tanesiydi. Mezun olan meslektaşların Emniyet Genel Müdürlüğü, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Savunma Endüstrisi üzere ülkemizin güzide kuruluşlarında vazife yapmaları bizleri ayrıyeten gururlandırmakta, hala öğrenci olanlara da yol göstermektedir. 15 Temmuz darbe teşebbüsü ile ortamızdan ayrılan şehit Ferhat Koç makamların en büyüğü olan şehitlik mertebesine ulaşmış olup, otomotiv laboratuvarında ismi ve kişiliği ile bu vatan için yaptıkları yaşayacak; bu laboratuvarı kullanan tüm öğrencilere lider olacak ve hepimizin kalbinde sonsuza kadar yaşayacaktır.”

Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Erol da şehidin babasının süreci başlatması ve akabindeki Senato kararı ile laboratuvara şehidin ismini verdiklerini belirtti.

Şehit annesi Nejla Koç ve babası Mustafa Koç ise Ferhat Koç’un mezun olduğu fakültedeki laboratuvara isminin verilmesinden ötürü onur ve gurur duyduklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların akabinde kurdele kesilerek, laboratuvarın açılışı gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu