Haber

Artvin Hopa Mesire Alanı Projesi İhalesine İtiraz

UĞUR İSTANBULLU

Artvin Türkiye’nin Hopa ilçesinde, Cankurtaran Orman İşletme Müdürlüğü’nün ‘Rekreasyon Alanı Projesi’ kapsamında yaptığı ihaleye vatandaşlar itiraz etti. Bölge sakinlerinden Dursun Ali Koyuncu, “Ebediyen bu köyde yaşamış halk olarak ve biz bu köyün sahibiyiz, biz köylüyüz, kararda yetki bu köylülere ait. Köyümüzün deresine, toprağına, taşına sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

Artvin’in Hopa ilçesine bağlı Çifteköprü köylüleri, Orman İşletme Müdürlüğü’nün Cankurtaran mevkiinde yapılması planlanan mesire yeri için yaptığı ihaleye itiraz etti. Borçka Orman İşletme Müdürlüğü’ne itiraz dilekçesi veren köylülerden Dursun Ali Koyuncu, şunları söyledi:

“İHALE SONUCU NE OLUR, YETKİ VE KARAR KÖYLERE AİTTİR”

“Bugün köyümüzün Cankurtaran mevkiinde yapılması planlanan Mesire Alanı Projesi ihalesine katıldık. Köyümüzün turizm çöplüğüne dönmesini istemediğimiz için ihaleye uyduk. malum yıllar önce o bölgede bir taş ocağı projesi vardı ve biz köylüler olarak yıllarca uğraşıp taş ocağı projesi için defalarca çalıştık şimdi böyle bir mesire yeri projesi ile karşımıza çıktılar halbuki biz burayı koruyan köylüler bizim görüşümüze hiç başvurulmadı muhtarımızın bilgisi hiç aranmadı kooperatifimiz ve köylümüzle irtibata geçilmedi böyle bir ihale yaptı köyümüzü asla turizm çöplüğüne çevirmeyeceğiz. köyümüzde yapılacak rastgele bir proje muhatabı rastgele parası olan bir kişi değil tüm köylüdür.Muhatap köylülerin toplamıdır.Şu anda bu ihalenin sonucuna göre ihaleyi alıyoruz.ne olursa olsun sonuç. Her zaman bu köyde yaşayan insanoğlu ve bu köyün sahibi olarak biz köylüyüz ve kararlarda yetki bu köylülere aittir. Artık köyümüze dönerek köylülerimizle bir toplantı yapıp nihai kararı kamuoyu ile paylaşacağız. Köyümüzün deresine, toprağına, taşına sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

haber-dargecit.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu