Haber

Bakan Göktaş’tan Çolakbayraktar’ın Çalışmasına Övgü

Bakan, Belediye Başkanı Çolakbayrakdar’ın sosyal belediyecilik anlayışıyla çok önemli yatırımlar yaptığını ve projelerine öncülük ettiğini belirtti. Mahinur Özdemir Göktaş, “Kendileri Kocasinan ve Kayseri’nin Kattığı faydalarla sosyal belediyecilik yaklaşımının çok değerli örneklerini sunmaktadır. “Aile bireylerine sıcak bir ortam sağlayan mimarlık başkanımız Kocasinan Akademi’ye teşekkür ediyorum” dedi.

Bakan Açılışa Katıldı

Kocasinan Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar’ın ev sahipliğinde Ertuğrulgazi İlçesi’nde gerçekleştirilen açılış töreni; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, AK Parti İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak, AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler, Şaban Çopuroğlu, Dr. Murat Cahid Cıngı, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meral Koşar, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Selçuk Melekoğlu, MHP Kocasinan İlçe Başkanı Hacı Ali Doğan, sivil toplum kuruluşları, il yöneticileri, oda başkanları, meclis üyeleri, halk temsilcileri kurum ve kuruluşlar, muhtarlar ve Kayserililer katıldı.

Gece Gündüz Çalışıyoruz

Programın açılış konuşmasını yapan Lider Çolakbayrakdar şunları söyledi: Türkiye Örnek bir ilçe oluşturmak için gece gündüz çalıştıklarını vurguladı. Belediye Başkanı Çolakbayrakdar, Kayseri’ye daha iyi hizmet vermeye çalıştıklarını belirterek, “Kocasinan yüzölçümü bakımından merkezdeki en büyük ilçe. Merkezde inşaatı tamamlanmış imarlı mahalleler ve yenilenmesi gereken mahalleler var” dedi. onların imarları ise imarsız bir hamleyle günümüze kadar gelmiştir.” Gecekondu ve plansız yapıların olduğu mahalleler var. Çok şükür bizim gibi kentsel dönüşümü ilçe belediyesi olarak yapan ikinci bir belediyemiz var. Türkiye içinde yok. Kentsel dönüşümü kendi imkanlarımızla, kendi ölçeğimizde ve kendi belediyemizdeki çalışanlarla gerçekleştiriyoruz. Bu noktada kentsel dönüşümle çehre değiştiren Ertuğrulgazi Mahallesi’ne Kayseri’nin en büyük tesisini kazandırdık. Kendi kaynaklarımızla yatırım yapıyoruz. Kamuya açık en büyük asfalt fabrikamız, Kayseri’de tek olan ocağımız ve freze aracımızın yanı sıra dünya standartlarında bir kriter olan kişi başına düşen yeşil alanı da iki katına çıkardık. “Yani hem rutin belediyecilik işlerini en iyi şekilde yapıyoruz hem de olağanüstü belediyecilik alanında örnek hizmetler üretiyoruz” dedi.

7’den 70’e Herkes Yerini Buluyor

Belediye Başkanı Çolakbayrakdar, toplam 41 tesisi ilçeye kazandırdığını belirterek, “Kocasinan Akademi ile 7’den 70’e herkes kendine yer bulabiliyor; spor Etkinliklerin yapıldığı, kültürel etkinliklerin yapıldığı, sanatsal yeteneklerin gün yüzüne çıktığı, yeni becerilerin kazandırıldığı, eğitim ve öğretim programlarının yapıldığı, spor branşlarında şehrimize madalya getiren sporcuların yetiştirildiği geniş bir yelpazede hizmet sunmaktayız. . Sosyal tesislerimiz hemşerilerimizin bir araya geldiği, dostluk bağlarını güçlendirdiği, kaliteli vakit geçirdiği mekanlar haline geldi. Önceliğimiz aile, çocuklar ve kadınlardır. Mahallelerimizi cazibe merkezi haline getiren tesislerimizin sayısını her geçen gün arttırıyoruz. Vatandaşlarımızın tesislerimize olan yoğun ilgisi ve memnuniyeti, bizleri yenilerini eklemeye teşvik ediyor. Bu kapsamda ilçemize 41 sosyal tesis kazandırdık. Bugün Kayseri’nin en büyük tesisi olan Kocasinan Akademi sosyal tesisinde her alanda hizmet vereceğiz. Bu bölgede 100 bine yakın hemşehrim yaşıyor. Bu tesis için 9 binin üzerinde ön kayıt alındı. Tesisin kapasitesi 3 bin kişiye yakın. 3 kat ön kayıt alan tesisimiz, gerçek bir yatırımın yapıldığı anlamına geliyor. “Kocasinan Akademi artık bir aile akademisi oldu” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bölgeye yeni bir sosyal tesis kazandıracaklarının müjdesini vererek, “41 tesis için Kocasinan’ı 41 defa hamd ediyorum. Şehrimizde birçok alanda çok büyük hizmetler yapılıyor. Belediye başkanımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, “Önceliğimiz insana yatırım. Çocuklarımızın gelecekte daha iyi ortamlarda yaşaması için belediyelerimiz çok güzel örnekler veriyor. Hizmeti hayata geçirme anlayışı içerisinde ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz.” “Şehrimize birçok hizmeti hep birlikte vermeye devam edeceğiz” dedi.

Bakan: Cumhurbaşkanı Ahmet’e teşekkür ediyorum

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Belediye Başkanı Çolakbayrakdar’ın sosyal belediyecilik anlayışıyla çok değerli yatırımlara imza attığını ve projeleriyle öncülük ettiğinin altını çizerek, “Sevgili Kayserililer, sizlerle Kayseri’de bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Anadolu’nun en çalışkan ülkemizin en büyük şehirlerinden.” Tatmin oldum. Türkiye Milletimizin inancı ve çabalarıyla asırlık hikâyesinde her alanda yükselen bir fiyat haline gelmiştir. Türk Yüzyılı, ülkemizin artık dünya çapında büyük bir güç haline geleceğini işaret etmektedir. Bakanlık olarak aileyi güçlendirmek ve toplumsal refahı sağlamak için çok yönlü çalışmalar yürütüyoruz. Yerel yönetimlerimiz bu çalışmaları yürütürken en yakın yol arkadaşımızdır. Bugün Kayseri ilimizin en büyük sosyal tesisi olan Kocasinan Akademi’nin açılışını yapıyoruz. Belediyemizin şehrimize kazandırdığı 41’inci sosyal tesisimiz kadın-erkek, genç-yaşlı, çocuk-çocuk tüm Kayserili vatandaşlarımızı ağırlamaya hazır. Ertuğrulgazi İlçesi’ndeki Kocasinan Akademi, iş, okul ve diğer mesleklerde birbirlerinden uzakta olan aile bireylerini bir araya getiriyor. Aile bağlarını ve aile iletişimini güçlendiren oldukça sıcak bir ortam sunuyor. Ayrıca el sanatları ve mesleki eğitim kursları aracılığıyla kadınların çalışma hayatına katılmalarına yönelik iş olanakları sağlamaktadır. Tesisimizde ayrıca anneleriyle birlikte gelen çocuklara özel kreş hizmetleri ve aktivite alanları da sunulmaktadır. Ayrıca gençlerimize sınavlarına destek olacak eğitimler veriliyor. Sosyal politikalarımızın hoş bir yansıması olan bu pahalı hizmetlerin halkımıza ulaştırılmasına öncülük eden Kocasinan Belediye Başkanımız Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür ediyorum. Kocasinan ve Kayseri’ye kattıkları değerle sosyal belediyecilik anlayışının en değerli örneklerinden biri. Kadın kooperatiflerini desteklerken, yerel ürünlerin yetiştirilmesine de özel destek sağlıyor. Kayseri’de tarımı canlandıran teşviklerle de geleceğimize yatırım yapıyor. 31 Mart’ta milletimizin seçimiyle başlayacak yeni dönemde Sayın Cumhurbaşkanımızın çalışmalarını en iyi şekilde sürdüreceğine olan inancımız tamdır. Kocasinan Akademi Mimarlık Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Yeni dönemde de başarılarının artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından tesisin açılışı dualarla yapıldı. Daha sonra tören, Önder Çolakbayrakdar’ın protokole tesisi detaylı olarak gezdirmesiyle sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu