Haber

Bakan Özer: 12. Sınıflarda Devamsızlık Yok

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın sorularını yanıtladı. Deprem sonrası eğitim sistemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Özer, 12. sınıftan hiçbir öğrencinin devamsızlık yapmayacağını açıkladı.

‘BÜTÜN İLLERİMİZ HAYATTA KALDI’

Bakan Özer konuyla ilgili şunları söyledi: “Bakanlık her yıl sınavdan sonra bu haberi verdi. 10 ilimizi etkilemedi, bütün illerimiz zarar gördü. 12. sınıf öğrencilerimizi devamsızlıkla bırakmayacağız. Okullar eğitimde eşitsizliklerin yaşandığı yerlerdir. toplum küçültüldü.bakan olarak göreve başladığımda okullar açtım.1 bir buçuk yıl kapalı kaldı.dijital platform ne kadar büyük olursa olsun yüz yüze eğitimin yerini tutamaz. okullar açılınca olay sayılarının arttığına dair bilimsel bir makale yok.

16 Haziran’da okulların kapanmasının ardından ilkokulu da kapsayacak şekilde bütünleme eğitimi yapacağız. Eğitim dönemi başladığında yine 1 aylık telafi eğitimi olacak. Ayrıca öğrencilerimizin durumlarını ölçmek için sınava gireceğiz. Mesleki eğitimin bu halinin failleri, mesleki eğitimi güçlendirmek için söylemlerde bulunuyorlar. Amaçları yüksek öğrenime erişimi engellemekti. 12 yıl uygulandı. Tarumar oldu.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu