Haber

Bisiklet Severlerden Büyük Teşekkürler

Kartepe Belediye Başkanı Avukat M. Mustafa Kocaman’ın öncülüğünde Kocaeli’de ilk kez Kartepe’de kurulan “Bisiklet Bakım İstasyonları” bisiklet severleri büyük sevince boğdu. KOBİDOS teşekkür için Kartepe Belediyesi’ni ziyaret etti.

Bisiklet kullanımına ve yaygınlaştırılmasına büyük önem veren Kartepe Belediye Başkanı Vekili M.Mustafa Kocaman’ın talimatıyla bisiklet gönüllülerinin en değerli ihtiyaçlarından biri olan “Bisiklet Bakım İstasyonları”nın 10 noktada kurulumu tamamlandı. .

TÜM EKİPMANLARA SAHİP

Montajı tamamlanmış olan Bisiklet Bakım İstasyonları, temel bisiklet tamir ve bakımını yapmak için gerekli tüm araçları içermektedir. Tüm fren ve vites ayarlarını değiştirmenin yanı sıra 18 fonksiyonlu tuş tamir ve bakım kiti ve hava pompası ile gerekli tüm tamir ve bakım işlemleri yapılabilmektedir. Bisiklet süspansiyon kollarını ayarlarken göstergeli özel hava pompası ve bisikletlere uygun iki tip nozul ile tüm bisikletlerin lastiklerini şişirebilmektedir.

BÜYÜK TEŞEKKÜRLER

Kartepe Belediyesi’ni ziyaret eden KOBİDOS üyeleri, Kartepe Belediye Başkanı Vekili M.Mustafa Kocaman’a ve hizmetlerinde emeği geçenlere teşekkür etti. Bisiklet gönüllüleri, “Kocaeli çok önemli bir bağlantı noktasında bulunuyor. Her gün yüzlerce yerli ve yabancı bisiklet gönüllüsü Asya ve Avrupa arasında geçiş yapıyor. Bu istasyonlar sayesinde yollarda yaşadıkları sorunları çözecekler. Bu projeyi il genelinde hayata geçirmek isteriz. Yüklü bisikletlerin bakımı çok zordur. Bu istasyonlar sayesinde bu sorun ortadan kalktı.”

YENİ NOKTALAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Kartepe Belediyesi Başsavcısı M.Mustafa Kocaman, “Bisiklet ulaşımındaki teknik sıkıntılar bu şekilde ortadan kalkmış olacak. İlçemizde önemli noktalarda bu istasyonların kurulumları tamamlandı. Bisiklet gönüllüleri ile görüşmeler bu yönde devam ediyor. Yeni noktalara da kurulumlar yapacağız” dedi. Kartepe Bisiklet Bakım İstasyonlarının yeni noktalarda montajı tamamlandıktan sonra sosyal medyadan ve Kartepe Belediyesi internet sitesinden duyuru yapılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu