Haber

CHP’de Seçim Sonrası Değişim Tartışmaları

28 Mayıs Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turunu kazanan adayın Cumhurbaşkanı Erdoğan olması CHP’de taşları yerinden oynattı. CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim yenilgisine rağmen görevinden istifa etmemesi parti içinde ‘değişim’ tartışmalarını da beraberinde getirdi.

“DEĞİŞİM”İN ATEŞİNİ TUTAN İSİM İMAMOĞLU OLDU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçimin hemen ardından peş peşe “değişim” vurgusu yapan açıklamalar yaparken, İmamoğlu’nun ardından bir diğer isim CHP Küme Lideri Özgür Özel oldu.

“SORUMLULUK ALMAKTAN KAÇINMAYACAĞIM”

“Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?” bir gazeteci tarafından yönetilmektedir. “Sorumluluk almaktan kaçınmayacağım” sorusuna Özel, şöyle devam etti: “Kaybeden takımda forvet olmak yerine şampiyon takımda her mevkide oynamak isterim. en geniş anlaşmanın bir parçası.

İMAMOĞLU, ÖZELLİKLE TANJU ÖZCAN’IN AÇIKLAMASINI SÖYLEDİ

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan dün akşam İmamoğlu ve Özel’in adaylığına ilişkin açıklama geldi. “Kimse cesaret etmezse ben kendi adıma böyle bir siyasi hareketten kaçmam” diyen Özcan, “Kimse ‘Biz yokuz’ demezse, siyasi tarih ‘Ben’ derse. Bu görevi sana veriyorum’ derse, bundan kaçmayacağım.”

GÜRSEL TEKİN: GENEL LİDER ‘ÇEKİLİM’ DİYORSA…

Bugün Ankara kulislerini hareketlendiren yeni bir açıklama daha var. Sözcü’ye konuşan Gürsel Tekin, “Aday olacak mısınız?” soruyu yanıtladı. Tekin, “Başkan ‘çekiliyorum’ derse tabi ki tüm arkadaşlarım gibi ben de bu iddiayı ortaya atarım. Ama başkana karşı aday olmayacağım. Bunu 3 yıl önce söyledim, hala söylüyorum. “

“ÇOK UTANÇLI VE UNUTULMAZ”

Bazı CHP yöneticilerinin Kılıçdaroğlu’na haksızlık yaptıklarını savunan Tekin, “Bu çok ayıp ve haksızlık. Şimdi sürecin içinde olanlar çıkıp genel başkanı eleştiriyor. CHP geleneklerini bilenler bunu yapmaz.”

yahyali-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu