Haber

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Antalya’da bayram namazı sonrası konuştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, depremzedelerin bayramda yalnız bırakılmaması gerektiğini belirterek, “Yakınlarını kaybettiler. Evleri yıkıldı. Şehirlerini terk ettiler. Hepimiz için hüzünlü bir Ramazan oldu. buruk bir bayram ama inşallah bu günleri dayanışma ile atlatırız.” söz konusu.

Çavuşoğlu, Antalya’nın Gazipaşa ilçesindeki Merkez Camii’nde namaz kıldı. Camide halkla ziyafet çeken Çavuşoğlu, ardından Cumhuriyet Meydanı’na geçti.

Meydanda vatandaşlarla hem bayramlaşıp hem de sohbet eden Çavuşoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada tüm milletin ve Müslümanların Ramazan Bayramını gönülden kutladı.

Çavuşoğlu, “Burada hemşehrilerimiz ve hemşehrilerimizle bayramlaştık. Biraz sonra depremzede kardeşlerimizle bayramlaşacağız” dedi.

Depremzedelerin bayramda yalnız bırakılmaması gerektiğini anlatan Çavuşoğlu, “Yakınlarını kaybettiler. Evleri yıkıldı. Şehirlerini terk ettiler. Hepimiz için hüzünlü bir ramazan oldu. Hüzünlü bir bayramdır. ama dayanışma ile inşallah bu günleri atlatacağız.Tüm milletimizin Ramazan Bayramını bir kez daha kutluyorum.İnşallah.Ülkemize, milletimize ve insanlığa hayırlara vesile olur.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu