İş

KKTC’nin kapıları para transferinde dünyaya açılıyor

Dünya çapında 176 ülkede 400 bin süreç noktasına hizmet veren Etkin Bank çatısı altında Türkiye merkezli para transferi şirketi UPT, yeni işbirliklerine devam ediyor. Son olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) önde gelen bankalarından Asbank ile iş birliğine giden UPT, altyapısıyla tüm KKTC’yi kapsamayı, geniş ürün yelpazesini tüm KKTC’ye sunmayı ve kapılarını açmayı hedefliyor KKTC’nin tüm dünyaya duyurulması.

‘İki güçlü markanın yaratacağı sinerjiyle sektöre önemli katma değer sağlayacağız’

Konuyla ilgili açıklama yapan Faal Bank Genel Müdürü Ayşegül Adaca Oğan, şunları söyledi: “Finansal teknolojiler ekosistemimizin önde gelen parçalarından biri olan para transferi şirketimiz UPT, heyecan verici iş stratejileri geliştirmeye devam ediyor. Bugün, küresel arenada da öncü olan iştirakimiz UPT ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin önde gelen bankalarından Asbank arasında stratejik bir işbirliğine imza atıyoruz. “İki güçlü markanın sinerjisiyle sektöre önemli katma değer sağlayacağımıza ve etkileyici sonuçlara ulaşacağımıza inanıyorum.”

‘Küresel arenadaki açılımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz’

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan UPT Genel Müdürü Murat Kastan, şu açıklamayı yaptı: “UPT olarak bugün geldiğimiz noktada dünya nüfusunun yüzde 95’ine para gönderilmesini mümkün kılarken iş birliğimizi sürdürüyoruz. Bu bağlamda KKTC’nin ana bankalarından Asbank ile ortaklığımızdan memnunuz. Her iki şirketin de benzer müşteri odaklı etik değerleri ve yenilikçi yaklaşımları paylaştığını gördük. İşbirliği içinde geliştirdiğimiz hızlı, şeffaf ve güvenilir para transferi hizmetlerimiz sayesinde müşterilerimizi mutlu ederken, geliştirdiğimiz teknoloji ve transfer ağımızla da uygun maliyetlerle para transferlerine olanak sağlayacağız. UPT olarak küresel arenadaki açılımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

‘Kuzey Kıbrıs’ın finansal olarak dünyaya erişilebilirliğine katkı sağlayacak’

Asbank Genel Müdürü Çağatay Karip, iş birliğine ilişkin şöyle konuştu: “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde artan nüfus, artan ekonomik aktivite ve buna paralel olarak müşteri sayısındaki artış göz önüne alındığında, UPT ile imzaladığımız bu sözleşme büyük önem taşıyor. Asbank için. Bankacılık sektöründe hizmet ve ürün çeşitliliği ile dijital kanalların kullanımı her geçen yıl daha da ön plana çıkıyor. Kuzey Kıbrıs’ın dünyaya finansal erişilebilirliğine katkı sağlayacak bu anlaşmanın, imzacı iki kuruma ve müşterilerimize hayırlı olmasını diliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu