Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan: 7 ayda 60 binin üzerinde artçı sarsıntı yaşandı

Haberler.com Genel Yayın Yönetmeni Av. Bedia Teymur, Sanatçı Deniz Akkaya ve Züleyha Ortak; Cumhurbaşkanlığı İrtibat Bürosu nezaretinde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret etti. Gürkan, 6 Şubat depreminin ardından yıkımın yaşandığı Malatya’da son durumu aktararak, kalıcı konutların Ekim-Kasım ayları arasında ev sahiplerine teslim edileceğini söyledi.

“60 BİNİN ÜZERİNDE AFRİKALAR OLUŞTU”

Bölgede artçı sarsıntıların devam ettiğini belirten Başkan Gürkan, “Geldiğiniz ve duyarlılığınız için teşekkür ederim. 6 Şubat’tan bu yana bölgede 60 binin üzerinde artçı sarsıntı yaşandı. Bu nedenle vatandaşlar sağlam kalma konusunda bile psikolojik tereddüt yaşıyor. Çoğunun evinde üzüm bağı var.” “Ya da konteyner kentlerde kalmayı tercih ediyorlar. İnşallah bu süreç durur ve vatandaşlarımız bir an önce güvenli evlerine yerleşirler.” söz konusu.

“KALICI KONUTLAR EKİM-KASIM AYLARINDA TAMAMLANACAK”

Kalıcı konut çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Gürkan, “İnşallah ekim ve kasım aylarında vatandaşlarımızı kalıcı konutlara yerleştireceğiz. Deprem büyük bir deprem, yüzyılın felaketidir. Valiliğimiz, ordu komutanlığımız ve hükümetimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Yaraları sarmak için. Kasım ve Aralık aylarında 25 bin konut yapılıyor. “Sahipleri evlerine yerleşecek. Kalıcı işyerleri için çalışmalar devam ediyor. Çarşımız yıkıldığı için geçici işyerleri yaptık. Esnafımızın mağduriyetini en aza indirmeye çalışıyoruz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu