Ekonomi

Marathon Digital Holdings, İki Bitcoin Madenciliği Lokasyonunun Yönetiminde Hut8’in Yerini Alacak

Marathon Digital Holdings, Inc. (NASDAQ: MARA ), Hut8 Mining Corp., Marathon’un yakın zamanda Granbury, Texas ve Kearney, Nebraska’da satın aldığı iki Bitcoin madencilik tesisinin yöneticisi olan Hut8’i (HUT) sona erdirmek için bağlı kuruluşlarıyla bir anlaşma imzaladı. Marathon, 30 Nisan 2024’e kadar bu tesislerin yönetimini devralmayı planlıyor.

16 Ocak 2024’te Marathon, toplam 390 megawatt kapasiteli iki Bitcoin madencilik tesisinin satın alımını tamamladı. Marathon mekanların mülkiyetini devraldı ancak Hut8 yönetimden sorumlu olmaya devam etti. 30 Ocak 2024’te Marathon’un yan kuruluşları ve Hut8, Hut8’in bu konumlardaki yönetim rolünü sonlandırmayı ve yönetim görevlerini Marathon’a devretmeyi kabul etti.

Marathon, Hut8’in dış yönetim rolünü sona erdirerek ve her iki lokasyonun doğrudan yönetim kontrolünü alarak yönetim maliyetlerini azaltmayı öngörüyor. Bunun Bitcoin üretim maliyetlerini düşürmesi, enerji riskinden korunma ve diğer enerji yönetimi faaliyetlerine katılımı artırması ve yönetim verimliliğini artırmak için Marathon’un benzersiz teknolojisinin uygulanmasını kolaylaştırması bekleniyor. Yönetim geçişinin 30 Nisan 2024’e kadar tamamlanması bekleniyor. O tarihte Marathon, Teksas ve Nebraska’daki 390 megavatlık kapasitenin tek sahibi ve yöneticisi olacak.

Marathon Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Fred Thiel, “Granbury ve Kearney’deki tesisleri kendimiz yönetmek, bu tesislere sahip olmanın operasyonel ve finansal avantajlarından tam anlamıyla yararlanmamıza olanak tanıyacak” dedi. “Abu Dabi’deki tesisimizin güvenilir performansı ve ekibimizin geçen yıl King Mountain’da operasyonel güvenilirlik konusunda yaptığı önemli iyileştirmeler, Marathon’un sektördeki en iyi yöneticilerden bazılarına sahip olduğunu doğruluyor. Teksas ve Nebraska’da yeni lokasyonlar oluşturacağız ve yakın zamanda satın almamızın faydalarını en üst düzeye çıkaracağız.” “Yönetim uzmanlığımızı bir sonraki seviyeye taşımak için uygulamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Bu makale yapay zekanın yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu