Haber

TASKK Başkanı Ali Düşmez Yalova’da spor camiasıyla buluştu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu ve Amatör İşler Kurulu Üyesi ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Lideri Ali Düşmez, Yalova’da spor camiasıyla buluştu.

Yalova Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), kentteki bir restoranda yemek programı düzenledi. Burada konuşan TASKK Başkanı Ali Düşmez, “81 ilde varız. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri ne siyasette ne de başka bir STK’da var olan bir kurumdur. Onun lideri olarak ben de arkadaşlarımla birlikte yaptığımız çalışmalardan gurur duyuyorum. Arkadaşlar siyaset üstü bir kurum olduğu için şunu özellikle vurgulayayım.” . Düşmez, spora yaptığı katkılardan dolayı Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’a da teşekkür etti. Tutuk, spora her zaman destek verdiklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Ben de milli bir sporcuyum, aynı zamanda spor camiasının içindeyim. Amatör spora gerçekten çok değer veriyorum. Belki de buna verdiğimiz önemin bir göstergesi Yalovaspor’u sahiplenmemizdir. Amacımız onu Süper Amatör’den Türkiye’ye taşımak olabilir.” BAL ligi ve profesyonel lige çıkarmak.. Belediyemizin imkanı varsa tüm amatör spor kulüplerimize eşit destek sağlıyoruz.Spor tesislerinin güçlendirilmesi için birebir veya transfer yardımı ile desteğimizi sağlıyoruz. Bunların artacağının sözünü veriyorum. Çünkü gençlerimizi spora yönlendirmek belediyelerin asli görevidir. Sporla büyüyen, sporla büyüyen çocukların ahlakı, fiziği ve zekası başka bir seviyeye ulaşıyor. Bunun kıymetini de biliyoruz. Sevgili Genel Liderimin uzun yıllardır yaptığı çalışmalar sayesinde Amatör Spor Kulüplerinin geldiği noktayı biliyoruz. Başta binamız olmak üzere değerli spor camiasına yaptıkları katkılardan dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Tutuk ve Düşmez birbirlerine hediyeler takdim etti.

Etkinliğe Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç, Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necati Erbul, Yalova Minibüsçüler Odası Erhan Baş ve spor camiasından değerli isimler katıldı. -YALOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu