Ekonomi

OSBÜK Mesleki Eğitim İhtisas Kurulu Toplantısı Denizli’de Yapıldı

Ülkenin çeşitli illerindeki Organize Sanayi Bölgelerinde bulunan Meslek Yüksekokulları ve Mesleki Eğitim Merkezleri temsilcilerinin katıldığı OSBÜK Mesleki Eğitim İhtisas Kurulu Toplantısı Denizli’de de gerçekleştirildi.

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Mesleki Eğitim İhtisas Kurulu Toplantısı, Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Necip Filiz başkanlığında Denizli OSB Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantı öncesinde Mesleki Eğitim İhtisas Kurulu Üyeleri, Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’ne bağlı DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi ve DOSTEK Koleji’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ziyaretlerin ardından gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan Necip Filiz, “Mesleki Eğitimi ülke meselesi olarak görüyoruz. Nitelikli insan kaynağını gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarmanın yolu mesleki ve teknikten geçiyor” Hem sektörün arzu ettiği iş gücünü yetiştirmek hem de gençlerimizin istihdamını kolaylaştırmak amacıyla okullarımızın kalitesini, öğrencilerimizin “Bilgi ve beceri seviyelerini artırmak ve mevcut durumumuzu iyileştirmek için hep birlikte çabalıyoruz.” dedi.

Ülkemizin çeşitli bölgelerindeki OSB’lerde bulunan Meslek Yüksekokulları ve Mesleki Eğitim Merkezleri temsilcilerinin katıldığı toplantıda; Türkiye genelinde mesleki eğitimde yaşanan sorunlar, OSB yönetimindeki mesleki eğitim kurumlarının mesleki eğitime katkısı ve OSB’lerdeki mesleki eğitim merkezlerinin talepleri ele alındı.

Toplantının ardından açıklama yapan Necip Filiz, “Mesleki ve teknik eğitime ilişkin istişareler ve tecrübe aktarımlarına ilişkin bir rapor hazırlayıp Milli Eğitim Bakanımız ile Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza sunacağız.” – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu