Haber

Siirt’te şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Aydın Ceylan memleketine uğurlandı.

Siirt kırsalında düzenlenen “Şehit Jandarma Yüzbaşı Doğan Sevinç Harekatı”nda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Aydın Ceylan’ın cenazesi törenin ardından memleketine uğurlandı.

Siirt Havalimanı’nda düzenlenen törenle evli ve bir çocuk babası olan şehit Ceylan’ın (33) cenazesi Türk bayrağına sarılı bir katafalka üzerine konuldu. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından özgeçmişi okundu.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu’nun duasının ardından şehidin cenazesi tören timi ve yoldaşlarının omuzlarında taşındı.

Şehidin cenazesi askeri uçakla dualarla memleketi Çanakkale’ye uğurlandı.

Vali Osman Hacıbektaşoğlu, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Aykut Tanrıverdi, Şırnak Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Yusuf Ziyaddin Cavlak, Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca, Adalet Komisyonu Başkanı Erhan Obut, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Komutan Tuğgeneral Emrullah Büyük ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

Siirt’in Pervari ilçesi kırsalında dün gerçekleştirilen “Şehit Jandarma Yüzbaşı Doğan Sevinç Operasyonu”nda Jandarma Uzman Çavuş Aydın Ceylan şehit oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu