İş

Video Kaydı Özelliği Steam Mağazasına Geliyor

Ortaya atılan iddiaya bakılırsa, video kaydı özelliği Steam mağazasına geliyor. Peki nasıl bir işlev göstermesi bekleniyor? Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Öldükten Sonra Steam Hesabınıza Ne Olacak? İşte Cevabı!


Oyuncular olarak elbette oyun oynarken ilginç bir an yakaladığımızda, bunu ekran görüntüsü veya video olarak kayda almayı severiz. Konsollarda bunun için kontrol kollarındaki ilgili tuş ile bunu gerçekleştirebiliyor iken, Steam tarafında ise F12 tuşu kullanılıyor. Ne var ki şimdilik sadece ekran görüntüsü alabilmek için işlev görüyor. İş video kaydına geldiğinde, NVIDIA ShadowPlay, AMD ReLive veya Windows Game Bar gibi programlara yönelmek durumunda kalıyoruz. Görünüşe göre artık bunlara gerek kalmayacak gibi görünüyor. Ortaya atılan bir iddiaya göre, video kaydı özelliği Steam mağazasına da gelecek.

Video Kaydı Özelliği Steam Mağazasına da Geliyor Gibi Görünüyor

SteamDB sitesinden Pavel Djundik, X hesabından yaptığı paylaşımla, üzerinde çalışıldığını iddia ettiği özelliğin oyun içi ekran görüntüsü alma ile benzer bir işleve sahip olacağını söyledi. Video kaydı ise arka planda aktif olarak çalışacakmış. F12 tuşuna basmamızın ardından açılacak olan Steam Arayüzü üzerinde, PlayStation 5 ve Xbox Series konsollarındaki gibi bir sistem ile kaydedilen videonun paylaşılmasını istediğimiz kısmını da işaretçiler ile belirleyebilecekmişiz. Yani arkadaşlarımızın görmelerini istediğimiz sahneyi kaçırmak gibi bir durum söz konusu olmayacakmış.

Ayrıca mağazada bulunan kayıtlar, ekran görüntüleri ve diğer medya ögeleri de her bir kullanıcıya ayrılan 1 GB boyutundaki bulut depolama alanında saklanacakmış. Bu sayede, Steam Topluluğu profillerinde, forumlarda ve sosyal ağlarda paylaşılabileceği de söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu