Yaşam

White Hearts’tan yıl sonu sınavı

Beyaz Gönüller Eğitim ve Geliştirme Merkezi’nde okuyan öğrenciler bilgi yarışında kıyasıya yarıştı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzmit Beyaz Gönüller Eğitim ve Geliştirme Merkezi’nde öğrenim gören öğrenciler bilgi yarışında kıyasıya yarıştı. Genel kültür, tarih, coğrafya ve din kültürünün yer aldığı bilgi yarışmasında Mehmet Akif Ersoy birinci, Orhan Veli Kanık ikinci oldu.

 

TABLET VE KİTAP

Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen yarışa, merkezdeki eğitim ve gelişim faaliyetlerine katılan öğrenciler, eğitmenler ve konuklar katıldı. Bir sosyolog ve bir öğrencinin komite üyesi olduğu yarışmaya 3’er kişilik 5 grup katıldı. Yarışmanın 25 soruluk bölümünde eşitlik olduğu için iki kümeye 10 belirleyici soru soruldu. Yarış sonunda 1. kümedeki öğrencilerin her birine tablet, diğer kümelerdeki öğrencilere ise kitap ve katılım sertifikası verildi.

 

BEYAZ KALPLER

Bir aydır bilgi yarışması için çalıştıklarını belirten öğrenciler, konuklara kendi elleriyle yaptıkları yiyecek ve içecekleri ikram etti. 2014 yılından beri faaliyet gösteren İzmit Beyaz Gönüller Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde öğrenciler dört ana branşta eğitim görüyor. Ana dallar; Aşçı yardımcısı, barista, güzellik ve saç bakım hizmetleri ile Pastacılık kurslarını içermektedir. Ayrıca spor, drama eğitimi, müzik ve cam boncuk gibi hobi atölyeleri de bulunmaktadır. Öğrencilerimiz derslerini bitirdiklerinde Kocaeli Üniversitesi’nden takviyeli sertifikaya da sahip olurlar. Öğrencilerimiz bu süreçte birçok aktiviteye, yarışmaya, kültür sanat gezilerine de katılmaktadırlar.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu